مقایسه سایت های موجود در بازار

سایت اوپن سورس در مقابل دات نت Open Source(WordPress Joomla) VS asp dot net

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

توضیح کلی  سیستم اوپن سورس :  سیستم های کد باز یا OPEN SOURCE  به سیستم های گفته می شود که یک شرکت یا مجموعه آن را تولید کرده و به صورت رایگان برای استفاده از همگان قرار داده است. شما میتوانید با وارد شدن به وب سایت وردپرس یا جوملا این نرم افزار را به صورت رایگان دانلود کرده و بر روی سیستم خود نصب نمایید. هیچ هزینه ای لازم نیست برای آن پرداخت کنید! به همین راحتی

توضیح کلی سیستم اختصاصی :  در سیستم های غیر اوپن سورس که در بازار فعلی بیشتر با asp.net یا JAVA ارایه میشوند به صورتی هستند که هر شرکت سیستم مدیریتی مخصوص به خود را بنا به نیاز خود تهیه میکند. این برنامه نویسی ها از پایه انجام شده و زمان زیادی از شرکت ارایه دهنده نرم افزار یا سایت میگیرد به همین علت شما نیاز به خرید این محصول را دارید.

 

معایب سیستم های کد بار :

1- به علت اینکه شرکت پدید آورنده این نرم افزار هیچگونه تعهدی مبنی بر درست کار کردن این سیستم و یا امنیت آن به شما نمیدهند در صورتی که مشکلی در سیستم به وجود بیاید شما با مشکل روبرو خواهید شد.

2- شرکت های ایرانی هستند که این سیستم ها را فارسی کرده اند و به شما پشتیبانی میدهند و اگر مشکل کوچکی پیش بیاید میتوانند به شما کمک کنند. اما اگر مشکل اساسی و در هسته نرم افزار باشد این شرکت ها به علت آنکه خودشان سیستم را ننوشته اند نمیتوانند آن را پشتیبانی کنند و شما باید با وب سایت خود هرچقدر هم که برای آن هزینه کرده باشید خداحافظی کنید.

3- به علت آنکه سورس و کد این نرم افزار برای عموم قابل دسترس هست هکر ها به راحتی روزنه های موجود در نرم افزار را پیدا کرده و میتوانند آن را هکنماییند.

4- سیستم های اوپن سورس یا رایگان هستند یا هزینه کمی دارند. اما شما در ادامه راه جهت نگهداری، پشتیبانی و یا گسترش آن متحمل هزینه های بیشتری می شود. (اصطلاحا به آن هزینه های پنهان گفته می شود)

5- امکانات این سیستم ها معمولا و به مراتب کمتر از سیستم های اختصاصی و تجاری می باشد.

 

مزایای سیستم های اختصاصی و تجاری :

1- سیستم های اختصاصی از پایه توسط شرکت های تولید کنند و متخصصان آن نوشته شده اند به همین منظور هر گونه تغییر در ظاهر و یا در کد نویسی و یا حتی هسته آن امکان پذیر است.

2- چون سورس و کد این نرم افزار ها در دسترس عموم نیست احتمالا هک شدن آن نیز به مراتب کمتر است.

3- هزینه اولیه ایجاد سیستم بیشتر از حالت اوپن سورس است اما هزینه های پنهان ندارد .

4- شرکت های ارایه دهنده سیستم های تجاری پشتیبانی 100 درصدی از نرم افزار خود دارند

 

اگر به دنبال یک سایت با بودجه بسیار کم هستید و یا قصد گسترش کار خود را ندارید و با دید کوتاه مدت کار میکنید سراغ سیستم های کد باز بروید.

اگر به دنبال یک کسب و کار اینترنتی قوی هستید و به فکر آینده هستید حتما سیستم های تجاری و اختصاصی را امتحان کنید.

 

شرکت مهندسی آبی ارائه دهنده انواع سیستم های تجاری و اختصاصی می باشد و جهت مشاهده راه های تماس کلیک فمایید


نظرات

 
   
 
Captcha